Końcem przyszłorocznych wakacji brzezińską filię Mysłowickiego Ośrodka Kultury zastaniemy odmienioną – ruszyły prace remontowe, co dokładnie ma się zmienić w budynku byłego kina „Znicz”?

Remont brzezińskiej filii MOK to jedno z zadań termomodernizacyjnych realizowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Poza budynkiem byłego kina “Znicz” termomodernizacja obejmie Przedszkole nr 8, Przedszkole nr 18 oraz Szkołę Podstawową nr 14. W ramach modernizacji zaplanowano przede wszystkim prace związane z dociepleniem budynków, takie jak m.in.: docieplenie ścian i dachów, wymianę parapetów i rur spustowych, wymianę drzwi, okien oraz balustrad. Ponadto w budynkach przedszkola i MOK, na potrzeby ich ogrzewania, planuje się przebudowę kotłowni z węglowej na gazową oraz remont części sanitariatów.

Dodatkowo inwestycje przewidują wykonanie instalacji elektrycznej podgrzewania rynien i spustów rynnowych oraz instalacji odgromowej, a ponadto wykonanie drenażu wód gruntowych, odwadniających fundamenty wraz z przepompownią odprowadzającą wodę.

Remonty budynków przyczynią się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie miasta, jak również znacznie obniżą koszty związane z ogrzewaniem. Inwestycja ta była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Łącznie zarówno roboty budowlane jak i dokumentacja techniczna kosztowały 1,4 mln złotych. Prace wykona firma CEW Sp. z o.o. z Sosnowca, z którą urząd miasta podpisał umowę 19 lipca. Filia ma być gotowa do końca sierpnia 2018 r.