Kryminalni z Mysłowic zatrzymali 19-letniego mieszkańca Katowic, który okradał sklepy w Mysłowicach. Jego łupem padały najczęściej artykuły spożywcze, kosmetyczne i chemiczne. Za dokonane kradzieże grozi mu pięcioletni pobyt w więzieniu.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu przerwali serię kradzieży, które miały miejsce w hipermarketach na terenie Mysłowic. Stróże prawa zatrzymali nieletniego złodzieja, który w okresie od marca od września br., kradł z półek sklepowych artykuły spożywcze, kosmetyczne i chemiczne. Wartość poniesionych strat to blisko 4 tys zł.
Do zatrzymania sprawcy przyczyniła się współpraca funkcjonariuszy mysłowickiej komendy oraz jednego z pracowników marketu, który udostępnił zapis monitoringu. Wizerunek sprawcy, wspólnie z posiadanymi już wcześniej informacjami w tej sprawie doprowadziły do jego zatrzymania.
Kompletnie zaskoczony materiałem dowodowym jaki w tej sprawie zebrali śledczy, przyznał się do wszystkich popełnionych czynów. Za dokonane kradzieże odpowie wkrótce przed sądem, grozi mu 5 lat więzienia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











