fot.KMP Mysłowice

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej powrócić? Jak bezpiecznie bawić się na dworze i poruszać się rowerem? Na te i inne pytania znają już odpowiedź uczniowie wszystkich szkół podstawowych, których odwiedzili policjanci z mysłowickiej komendy. W trakcie trwającej akcji “Bezpieczna droga do szkoły” od początku września funkcjonariusze przekazali uczniom klas pierwszych cenne informacje na temat ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.

Początek września to tradycyjnie okres, w którym policjanci w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów z terenu Mysłowic. Początek nauki w szkole podstawowej, jest dla dzieci czasem wielu zmian. W tym okresie najmłodsi mogą spotkać się z wieloma nowymi, czasem niebezpiecznymi sytuacjami. Właśnie na te sytuacje i wynikające z nich zagrożenia, przygotowują młodych uczniów policjanci mysłowickiej komendy. W ramach działań profilaktycznych z liczbą blisko 700 uczniów klas pierwszych rozmawiali o tym, jak się zachować i co robić w danych sytuacjach asp.szt. Jolanta Łuczak oraz st.asp. Dariusz Opatrzyk.

Pierwszaki zostały zapoznane z podstawowymi przepisami w ruchu drogowego oraz uświadomiono im, jak ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych.

– Celem prowadzonych działań jest wykształcenie u dziecka w wieku szkolnym umiejętności właściwego reagowania na zagrożenia i utrwalenie pozytywnych wzorców i zachowań. W przyszłości niewątpliwie zaowocuje to zmniejszeniem liczby niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci – opowiada st. asp. Dariusz Opatrzyk z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.