fot.mat.org

Mysłowiccy strażnicy miejscy odpowiedzieli na kolejne zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego i przeprowadzili prelekcje w Przedszkolu nr 33 w Katowicach oraz Przedszkolu numer 2 w Mikołowie. Zajęcia „Mogę zatrzymać smog” to kolejny wspólnie realizowany projekt.

Funkcjonariuszki przedstawiły przedszkolakom jak ważnym zagrożeniem dla zdrowia jest smog, jakie są przyczyny powstawania zanieczyszczonego powietrza i jak zmienia się jego jakość. Zastępca Komendanta Magdalena Kawka rozdała dzieciom bańki mydlane i na potrzeby zabawy edukacyjnej salę wyobrazili sobie jako miasto, które zanieczyszczane było przez bańki mydlane puszczane przez dzieci.

W ten sposób zobrazowano dzieciom jak smog rozprzestrzenia się w powietrzu i jaki wpływ na zanieczyszczenie ma nawet jedna osoba paląca odpady (puszczająca bańki). Po zajęciach każdy przedszkolak otrzymał legitymację „Strażnika czystego powietrza”, która obliguje go do dbania o środowisko i przekazywania dalej zdobytej wiedzy. Na zakończenie dzieci z przedszkola nr 2 w Mikołowie zaśpiewały piosenki przygotowane specjalnie na to spotkanie.