fot.arch.itvm.pl

Dyrektor mysłowickiego szpitala nr 2 wygrał w drugiej turze wyborów samorządowych z Damianem Bartylą i zostanie prezydentem Bytomia. Zwycięski kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 53,54% głosów i zdetronizował obecnego prezydenta.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w pierwszej turze otrzymał największe poparcie mieszkańców – swój głos oddało na niego ponad 30% wyborców. W II turze zmierzył się z urzędującym prezydentem Bytomia Damianem Bartylą, który w pierwszej turze otrzymał drugi wynik – niecałe 23% głosów.

Mariusz Wołosz jest dyrektorem mysłowickiej placówki zdrowia od 2014 roku, gdzie wcześniej pełnił funkcję wicedyrektora. Od 2002 roku jest radnym Rady Miasta w Bytomiu. Przez dwa lata (2010 – 2012) pełnił funkcję zastępcy prezydenta miasta Bytomia. Jest prezesem stowarzyszenia “Bytom Przyjazne Miasto”, jest także wiceprezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Jego zwycięstwo oznacza, że mysłowicka “dwójka” będzie potrzebowała nowego dyrektora.

Mariusz Wołosz nagrał wideo, w którym dziękuje bytomianom za wybór na urząd prezydenta oraz pracownikom mysłowickiego szpitala za kilkuletnią współpracę: