fot.pixabay

11 listopada harcerze z 4 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej “Agricola” rozpalą Ogień Niepodległości. Zapłonie on na Górce Słupeckiej. Program Ogień Niepodległości jest zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych.

W całej Polsce, wieczorem 10 i 11 listopada, zapłoną ogniska przy których celebrować będziemy pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości. Program ognisk jest zapewniany przez organizatorów i jest dostosowany pod konkretną grupę uczestników. – mówi harcmistrz Anna Berzowska

Ogień Niepodległości jest otwarty dla wszystkich tych, którym nie jest obojętna pamięć o historii naszego narodu i chcieliby zarazić swoją lokalną społeczność ideą świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przy wspólnym ogniu.”

Tak możemy przeczytać na oficjalnej stronie akcji organizowanej przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – drugiej co do wielkości organizacji harcerskiej w Polsce. Ponieważ program skierowany jest dla wszystkich chętnych, mysłowiccy harcerze postanowili wziąć udział w tej akcji i podkreślić w ten sposób szczególność obchodów odzyskania niepodległości w tym wyjątkowym roku.

– Nasze ognisko odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 na “Górce Słupeckiej”. Zaprosiliśmy na nie wszystkich zuchów i harcerzy z drużyn współpracujących na co dzień z 4ŚDH “Agricola”, wraz z rodzinami. Serdecznie zapraszamy również wszystkich chętnych mieszkańców miasta chcących uczcić święto odzyskania niepodległości z nami przy Ogniu Niepodległości. – zaprasza harcmistrz Anna Berzowska.