fot.arch.itvm

Już niebawem, żeby pogrillować w plenerze z przyjaciółmi, pograć w badmintona czy kręgle, albo odpocząć przy malowniczych stawikach, nie będzie trzeba opuszczać Mysłowic. W przeciągu półtorej roku okolice Promenady przeobrażą się w nowoczesne miejsce rekreacyjno-edukacyjne. W magistracie ogłoszono właśnie przetarg, który wyłoni wykonawcę II etapu zadania pn. “Rewaloryzacja Doliny Czarnej Przemszy w Mysłowicach”.

I etap – Park Zamkowy jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Ogłoszony niedawno przetarg dotyczy realizacji drugiego etapu, czyli Promenady. Termin składania ofert upływa 20 listopada, a docelowo prace mają zakończyć się za 1,5 roku. Co zastaniemy wtedy na Promenadzie?

To będzie miejsce, w którym chętnie czas spędzą rodziny z pełnymi energii dzieciakami – dla najmłodszych stanie tam plac zabaw, zimą zaś maluchy będą mogły pozjeżdżać z górki saneczkowej na skarpie. Seniorzy będą mogli natomiast przycupnąć na ławeczce w ładnych okolicznościach przyrody. Młodzież znajdzie tam miejsce na wieczornego grilla, przy okazji zagra też w boule, w badmintona czy kręgle. Dla aktywnych powstanie nowy układ ścieżek pieszo-rowerowych, a dla ciekawskich ścieżka edukacyjna ze stawami retencyjno-filtracyjnymi. Pomyślano także o pupilach mysłowiczan – przy okazji spacerów ze swoimi właścicielami będą mogli pobawić się na wybiegu dla psów. Wszystko to usytuowane będzie w malowniczej okolicy – pojawią się tam ogród kwiatowy, pergole z pnączami, łąka rekreacyjna, nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz mała architektura w postaci ławek czy stojaków na rowery.

– Całość inwestycji kosztować będzie ok. 7,2 mln, z czego Mysłowice otrzymały na ten cel blisko 6 mln zł dofinansowania ze środków unijnych – informuje Joanna Frysztacka, rzecznik UM.

Oferty na wykonanie prac zgodnie z wykonanym projektem można składać do 20 listopada 2018 r. Termin realizacji zadania przypada na koniec maja 2020 r. Plan prac i więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.