14 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Mysłowicach odbyły się obchody Święta Patronki, Marii Skłodowskiej-Curie. W ramach święta odsłonięto nową tablicę pamiątkową umieszczoną na fasadzie szkoły.
Tablica upamiętni patronkę i jej dokonania, a także będzie przypominać kolejnym pokoleniom uczniów o wartości wytrwałości, odwagi i ciekawości świata.
Podczas uroczystości przybliżono nie tylko osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie, lecz także trudne realia, w jakich przyszło jej żyć i pracować. Podkreślono ogromny przełom, jakim było odkrycie dwóch nowych pierwiastków, które otworzyło kolejny rozdział w badaniach nad promieniotwórczością.

























![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













