W „Kościuszce” odbył się niecodzienny casting. Muzycy z Myslovitz wśród uczniów mysłowickich szkół i liceów poszukiwali nowych wokalistów. Szczęśliwcy, którzy najlepiej wypadli podczas przesłuchań, wystąpią z zespołem podczas koncertu charytatywnego dla Lenki Surmy, jaki na początku grudnia odbędzie się w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

[maxbutton id=”1″ text=”ZOBACZ, TRWA 01:38″ ]

– Postanowiliśmy zagrać ten koncert, a ponieważ nasz wokalista ze swoim drugim zespołem akurat występuje, wpadliśmy na pomysł, że mogłaby nas wspomóc mysłowicka młodzież. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiliśmy, dlatego jesteśmy strasznie zestresowani – mówi Przemek Myszor z Myslovitz

Casting spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodych mysłowiczan. W auli „Kościuszki” zebrało się spore grono nastolatków, dla których spełnieniem marzeń jest zaśpiewanie takich piosenek jak „Dla Ciebie” lub „Scenariusz dla moich sąsiadów” z ich autorami. Tremę mieli nawet doświadczeni, choć jeszcze młodzi wokaliści.

– Zdecydowanie, chyba bardziej stresuję się teraz niż zwykłym występem. Nawet nie samą piosenką co po prostu oceną całego zespołu Myslovitz. Ale mam nadzieję, że będzie pozytywnie – mówi Wiktoria Kozioł z II LO

Młodzież nie tylko chciała śpiewać z zespołem – podczas castingu nie zabrakło nastolatków, którzy przyszli ze swoimi gitarami. Wszystko przebiegło profesjonalnie – muzycy zagrali z młodymi mysłowiczanami, bacznie przyglądając się ich wokalnym i scenicznym zdolnościom.

– Szczerze powiedziawszy byłby to dla mnie zaszczyt, w końcu Myslovitz to zespół mojego dzieciństwa, słucham ich od najmłodszych lat. Możliwość zagrania z takim zespołem to dla mnie wielka rzecz – mówi Artur Mendera z „Kościuszki”

Jak zapewniają muzycy, podczas koncertu usłyszymy nie jednego, a kilku nowych wokalistów. Będą też piosenki, którym towarzyszyć będzie chórek. Wyjątkowy występ odbędzie się już 3 grudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Cegiełki- bilety są już w sprzedaży.