Do podziemnego wstrząsu doszło w czwartek w nocy w należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni Mysłowice-Wesoła. Dziewięciu górników zostało poszkodowanych.
Do wstrząsu doszło w czwartek o godz 2:44 na poziomie 655, pokładzie 510/3. Jego siła to 6×105 J.
– W zagrożonym rejonie było 30 górników, którzy po zdarzeniu wyjechali samodzielnie na powierzchnię. Początkowo Siedmiu z nich zgłosiło obrażenia ciała. Zostali wstępnie przebadani przez lekarza, który stwierdził ogólne potłuczenia, rany nóg, rąk, obtarcia.- informuje Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.
Przed godz. 8.00 do punktu opatrunkowego zgłosiło się jeszcze dwóch górników pracujących na pokładzie 510/3, gdzie doszło do wstrząsu. Łącznie poszkodowanych zostało 9 osób.
Poszkodowani górnicy, w tym trzech z poważniejszymi obrażeniami, trafili do szpitali w Murckach, Ochojcu, Sosnowcu, Tychach i Mysłowicach. Zagrożony rejon został wyłączony z wydobycia. W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie tam wizja lokalna.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











