Tradycyjnie o świcie spod cechowni KWK „Mysłowice-Wesoła” górnicza brać wyruszyła do kościoła, by dziękować i modlić się do swojej patronki. Wcześniej uroczystości odbyły się pod obrazem świętej Barbary oraz pod tablicami pamięci.
https://vimeo.com/245690818
Barbórka to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu miasta. W Mysłowicach, które ma bardzo bogate tradycje górnicze, dzień patronki jest obchodzony w sposób wyjątkowo huczny.
Oficjalne uroczystości barbórkowe w Mysłowicach rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą na terenie kopalni. Następnie brać górnicza przeszła ulicami Wesołej do kościoła na mszę świętą.
W uroczystościach poza władzami kopalni i Polskiej Grupy Górniczej uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych. Kwiaty złożyli także mysłowiccy samorządowcy z prezydentem Edwardem Lasokiem i przewodniczącym rady Grzegorzem Łukaszkiem na czele, hołd górnikom oddał także poseł na Sejm RP Wojciech Król.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












