Wczesnym rankiem 4 grudnia ulicami naszego miasta przejdzie pochód rozpoczynający obchody święta górników. Miasto zaprasza do udziału w tradycyjnej Górniczej Pobudce z okazji Barbórki!
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 5.45 w Powstańczej Strefie Pamięci przy ul. Bytomskiej. Stamtąd o godz. 6 wyruszy uroczysty przemarsz, który przebiegnie trasą przez ul. Bytomską, ul. Starokościelną, rondo przy ul. Krakowskiej i dalej ruszy ul. Szymanowskiego, aż do Placu Wolności, pod pomnik kard. Augusta Hlonda. Finał odbędzie się natomiast przed Urzędem Miasta.
„Zapraszamy mieszkańców, rodziny, sympatyków górniczej kultury i wszystkich, którzy chcą przeżyć coś niecodziennego!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












