fot. Radosław Kwietniewski, facebook.com

W zeszłym roku stanął na podium Pucharu Świata w armwrestlingu, a dziś marzy o jeździe na rowerze. Pełen woli walki mysłowiczanin Radek Kwietniewski ma trudną, ale wzruszającą historię. Jego przyjaciele zorganizowali zbiórkę pieniędzy, dzięki której będzie mogło spełnić się jedno z jego marzeń.

Radosław Kwietniewski to dobrze znany mysłowiczanom sportowiec, który osiąga wielkie sukcesy w armwrestlingu. Jest osobą, która udowadnia, że nie warto się poddawać. Będąc nastolatkiem uległ poważnemu wypadkowi, po którym lekarze mówili, że nie będzie w stanie samodzielnie wstać z łóżka. Jednak chłopak nie tylko zaczął chodzić, ale także zaczął siłować się na rękę. Jednym z jego ostatnich sukcesów był występ w Rumii, w województwie pomorskim, gdzie odbył się Puchar Świata w armwrestlingu niepełnosprawnych Złoty Tur. W imprezie wzięło udział około 130 zawodników z blisko 20 państw, w tym 12 polskich armwrestlerów. Radosław Kwietniewski przywiózł z tych zawodów brązowy medal.

Marzenie Radka o jeździe na rowerze mogłoby wydawać się prozaiczne. W jego przypadku sprawa nie jest jednak tak prosta. Sportowiec potrzebuje specjalnego, trójkołowego roweru. By spełnić jego marzenie, grupa przyjaciół zorganizowała zrzutkę na portalu zrzutka.pl. Ten szczytny cel można wesprzeć TUTAJ.