fot.itvm.pl

Mikołajkowy Fest Tramwaj przyjechał do Mysłowic. W piątek popołudniu przy mysłowickim dworcu PKP zatrzymała się wyjątkowa, kolorowa bana. W niej zamiast pasażerów można było spotkać dziennikarzy i prezenterów Radia Fest oraz muzyków śląskiej sceny biesiadnej.

Fest Tramwaj to mikołajkowa akcja Radia Fest, która może pochwalić się już wieloletnią tradycją. Co roku w okresie Mikołajkowym, radiowcy na trzy dni przenoszą się z radiowego studia do tramwaju, który odwiedza miasta Śląska i Zagłębia. Tramwaj nie zabierał na swój pokład pasażerów, ale za to na wielu przystankach i obowiązkowo na pętlach, radiowcy i muzycy spotykają się i rozmawiają ze słuchaczami, przy okazji częstując ich słodkimi upominkami i wręczając im prezenty.

W tym roku Fest Tramwaj przyjechał do Mysłowic. Na jego pokładzie znaleźli się Ania Matuszczyk, Michalina Starosta i Janusz Drewniok, Kuzyn Mix oraz Mariusz Doroz. Na spotkanie z radiowymi Mikołajkami przyszły przedszkolaki, których ze słodkim upominkiem odwiedził także prezydent Dariusz Wójtowicz.

Po zabawie w Mysłowicach mikołajkowa bana pojechała dalej – do Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej.