fot. Śląska Policja

W najbliższą sobotę (8 grudnia) w godzinach od 12.00 do 16.00 odbędzie się „Marsz dla Klimatu”. Organizatorem marszu jest Fundacja Strefa Zieleni, która zgłosiła zgromadzenie, w którym udział ma wziąć do 4 tys. uczestników z całego świata. Marsz, który stanowić będzie wydarzenie towarzyszące Szczytu Klimatycznego ONZ, może spowodować utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Marsz rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu Wolności. Uczestnicy przejdą następnie ulicą Sokolską do skweru Przyjaciół z Miszkolca, gdzie będą mieć przystanek, następnie dalej ul. Sokolską do ul. Morcinka, gdzie ponownie zatrzymają się na Placu Grunwaldzkim. Następnie al. Korfantego będą poruszać się w stronę miejsca obrad szczytu klimatycznego ONZ – COP24, czyli Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przy których odbędzie się także przystanek.

Następnie marsz przejdzie al. Korfantego w stronę Rynku, przy czym zatrzymają się ponownie na wysokości Parku Powstańców Śląskich. Następnie ulicami Piotra Skargi, Stawową dojdą na Plac Szewczyka, gdzie planowane jest zakończenie Marszu.

– Ze względów bezpieczeństwa w trakcie organizacji tak dużego zgromadzenia mogą wystąpić czasowe wyłączenia w ruchu, którymi kierować będzie Policja – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.