Amatorska Liga Siatkówki Kobiet zakończyła sezon. Do ostatnich rozgrywek zgłosiły się 4 drużyny, które odbyły 3 kolejki w systemie “każdy z każdym”. W ten sposób rozłożyły się miejsca w tabeli, wg których rozdysponowano puchary, medale i nagrody.

W dniu zakończenia sezonu odbyły się ostatnie dwa mecze: Mix Team – Volley Świętochłowice i Diamonds Tychy – Mi To Tito, i  w obu nie wygrały faworytki! Jednak to i tak nic nie zmieniło w tabeli…

W meczu Mix Team – Volley Świętochłowice faworytkami były oczywiście świętochłowiczanki, które przed ostatnim meczem miały zgromadzonych 15 punktów, a Mix Team o połowę mniej – 8. Jednak Volley Świętochłowice przegrały w tym meczu 0:2. Mix Team dość gładko uzyskały swój wynik, bo ograły swoje przeciwniczki w setach do 23 i 16.

Natomiast w drugim meczu od pierwszego seta zapowiadało się na ostrą walkę. Diamenty wygrały dopiero na przewagi 27:25. Jednak w drugim secie przegrały do 11. Tie break należał do dziewcząt z Mi To Tito, które mimo wygranego meczu pozostały na ostatniej pozycji w tabeli, ale na na koniec sezonu pokazały klasę.

Po meczach dziewczęta miały chwilę na zregenerowanie sił przy bufecie kanapkowym, gdzie można było wspólnie podsumować sezon i posnuć plany na kolejne. Puchary, medale i nagrody zostały wręczone w imieniu dyrektora MOSiR przez Kierownika Działu Organizacji Sportu, Pawła Gawędę.

Klasyfikacja:

  1. Diamonds Tychy
  2. Volley Świętochłowice
  3. Mix Team
  4. Mi To Tito