Idą święta, więc każdy z nas myśli m.in. o tym, co podarować bliskim, żeby sprawić im radość. W tym trudnym pandemicznym roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. św. Jadwigi Królowej Polski z Larysza myśli także o mysłowickich szpitalach, uruchamiając dla nich zbiórkę.
– Pomyśleliśmy, żeby wspomóc tych, którzy na co dzień pomagają nam – mysłowickie szpitale. Na uwadze mamy wszystkich, którzy pracują i którzy są leczeni w miejskich placówkach – tłumaczy Klaudia Widera, nauczycielka w SP11.
Lecznicom przydadzą się na pewno płyny do dezynfekcji, pampersy w dużych rozmiarach, kremy do rąk, rękawiczki czy zapasy aphtinu.
– Koordynatorką i pomysłodawczynią akcji jest pani Magdalena Czepek. Dary można składać bezpośrednio w szkole, w miejscach oznaczonych plakatem lub kontaktować się z numerem telefonu podanym na plakacie – dodaje Klaudia Widera.
Zbiórka trwa do 20 grudnia.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













