fot.nadesł.

Tournée wystawy najlepszych prac IX edycji konkursu fotograficzno-filmowego ciąg dalszy. Po NOSPRze, gdzie miał miejsce finał konkursu oraz prezentacja wystawy, Obiektywnie Śląskie tradycyjnie zagościły na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a dokładnie w pięknym atrium tego budynku. Ekspozycja będzie dostępna do 21 grudnia.

Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy naszego regionu. Hasło przewodnie IX edycji konkursu to Śląsk: codzienny/niecodzienny.

Konkurs został rozstrzygnięty 19 października w NOSPR-ze w Katowicach, gdzie miał również miejsce wernisaż wystawy. Na IX edycję napłynęła rekordowa ilość prac: 302 prezentacje konkursowe, w tym 246 fotoreportaży, 29 fotokastów i 27 filmów. Zaskoczyła nas ta ilość prac, ale cieszymy się, że szła za nią w parze jakość – mówiła koordynator konkursu. Prace można było przesyłać od 2 lipca do 15 września. W konkursie wzięło udział 210 uczestników.

Obecnie prace znajdują się w katowickiej Akademii Muzycznej, a po 21 grudnia fotografie będzie można zobaczyć w Szybie Maciej w Zabrzu.