Zagrożenia, jakie niesie ze sobą niska emisja były głównym tematem spotkania o charakterze otwartym, jakie zorganizowano w minioną środę 20 grudnia w sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury.
Podczas konferencji poruszone zostały zagadnienia związane ze stanem powietrza w województwie śląskim oraz prawne aspekty związane z niską emisją – uchwała antysmogowa czy program ochrony powietrza dla województwa śląskiego.
Uczestnicy wysłuchali również prelekcji o wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzi. Dowiedzieli się także, jak pozyskuje się środki na dofinansowanie inwestycji dotyczących wymiany ogrzewania na proekologiczne.
Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Izby Gospodarczej, Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, katowickiego, mysłowickiego oraz zagłębiowskiego Alarmu Smogowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Straży Miejskiej, Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach oraz mysłowickiego Szpitala nr 2.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









