fot.Ania Staciwa

Ponad setka biegaczy rywalizowała w sobotę podczas finału IX Przełajowego Grand Prix Mysłowic o Puchar Truchtacza. Miłośnicy biegania spotkali się na pograniczu Mysłowic i Katowic, by rywalizować nie tylko w kategorii open, ale także w takich kategoriach jak rekreacja, canicross, nordic walking, klasyfikacja kobiet, mundurowa oraz w kategorii samych Truchtaczy.

Stowarzyszenie Truchtacz to jedna z największych w Mysłowicach organizacji zrzeszających miłośników sportu i aktywności na świeżym powietrzu. W sobotę (8.12) odbył się Bieg Finałowy, będący zwieńczeniem IX Przełajowego Grand Prix Mysłowic o Puchar Truchtacza. Biuro zawodów oraz linia startu zlokalizowane były w Katowicach, na terenie ośrodka hipoterapii “Padok”.

Uczestnicy finałowych biegów i nordic walking rywalizowali na dystansie niespełna 7 km. Jako pierwszy linię mety przekroczył Andrzej Ochowicz, drugi był Janusz Pytel, a trzeci Robert Proksa. W klasyfikacji canicross pierwszy był Adam Idzikowski, drugi Mirosław Kolonko, a trzeci Damian Jamroz. W rywalizacji nordic walking najlepszy był Krzysztof Duda, za nim uplasował się Grzegorz Nowak, a trzeci laur zdobył Bronisław Maciuk.

W klasyfikacji kobiet najszybszą zawodniczką była Barbara Szelest, jako druga linię mety przekroczyła Joanna Mężyk, a trzeci laur wywalczyła Angelika Idzikowska. Osobno sklasyfikowani zostali także przedstawiciele służb mundurowych. W tej kategorii na najwyższym stopniu podium stanął Janusz Pytel, na drugim Sylwester Szkolorz, a na trzecim Joanna Menżyk. Spośród samych Truchtaczy najlepiej pobiegł Janusz Pytel, za nim Grzegorz Stolecki, a na trzecim miejscu uplasował się Marek Maciejewski.