fot. pixabay.com

Zima na dobre zagościła w kalendarzu imprez sportowych. Wielkim powodzeniem cieszy się lodowisko w Parku Słupna. Sporo atrakcji przygotowano także na czas zimowych ferii. W mieście planowane są liczne turnieje i zabawy. Młodzież szkolna wyjedzie na obóz narciarsko-snowboardowy w Białym Dunajcu.

Akcja Zima

W ferie, jak co roku, trwać będzie w mieście akcja “Zima”. Przerwę w nauce wypełnią liczne turnieje i zawody sportowe dla dzieci i młodzieży organizowane w salach gimnastycznych mysłowickich szkół. Planowane są, cieszące się dużym wzięciem, wyjazdy autokarowe do aquaparków oraz na narty do ośrodków sportowych w Beskidach.

Wyjazd dla dzieci

Dla dzieci i młodzieży przygotowano obóz narciarsko-snowboardowy Junior Snow Camp w Białym Dunajcu, który potrwa od 16 do 22 lutego przyszłego roku. Koszt wyjazdu wynosi 1290 zł, łącznie z karnetami narciarskimi.

W programie znalazły się liczne atrakcje m. in. wycieczki narciarskie do Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej oraz pobyt w kompleksie basenowym Termy Podhalańskie. Zaplanowano także zajęcia sportowo-rekreacyjne na śniegu i sali gimnastycznej oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Lodowisko

W ferie czynne będzie oczywiście sztuczne lodowisko na Słupnej, które zaprasza na lekcje nauki jazdy na lodzie. Zajęcia są bezpłatne. Największą atrakcją będą lubiane przez mysłowiczan taneczne piątki na lodzie – tematyczne bale przebierańców organizowane wzorem ubiegłych lat przy udziale Mysłowickiego Ośrodka Kultury.