Dopiero co uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 16 wzięli udział w akcji charytatywnej „MotoMikołaje”, a już pojawiła się następna, szczytna inicjatywa. 18 grudnia na szkolnym korytarzu odbył się kiermasz ręcznie szytych misiów.
Akcja „Kup misia” była inicjatywą szkolnego samorządu. Uczniowie szkoły wraz z rodzicami uszyli misie przeznaczone na sprzedaż. Pojawiła się cała galeria różnorodnych, kolorowych pluszaków, do których naprawdę można było się „przywiązać”. Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że bez żadnych przeszkód udało się sprzedać wszystkie przygotowane pluszowe przytulanki.
Uzyskane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na potrzeby Dziecięcego Oddziału Gastroenterologii i Hepatologii w Katowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













