Pociągiem z zabawy sylwestrowej do domu. Koleje Śląskie ponownie przygotowały specjalne połączenia sylwestrowe. Odwiozą imprezowiczów do 19 miejscowości, m.in. Tychów, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Zawiercia i obsłużą łącznie 42 stacje.

Koleje Śląskie jak co roku uruchamiają specjalne, nocne połączenia, które obsłużą w Sylwestra ponad 40 stacji. To dobra informacja dla tych, którzy ostatnią noc w roku planują spędzić poza swoim domem. Dodatkowymi pociągami będzie można wrócić m.in. do Zabrza, Gliwic, Tychów, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Mikołowa i Rybnika.

– W ciągu dwóch lat Koleje Śląskie odwiozły z sylwestrowych zabaw ok. 3500 osób. Godziny kursowania nocnych pociągów zostały w dużej mierze zaplanowane z myślą o największej imprezie w naszym regionie czyli Sylwestrowej Mocy Przebojów, która gromadzi tysiące uczestników pod katowickim Spodkiem. Warto jednak, by w tym dniu z samochodu na pociąg przesiedli się również uczestnicy innych sylwestrowych zabaw – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Koszt przejazdu pociągiem specjalnym nie będzie się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety będzie można również kupić m.in. w biletomatach, przez telefon lub Internet. Rozkład jazdy umożliwia przesiadkę pomiędzy dowolnymi kierunkami. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Kolei Śląskich.