16 grudnia w sali koncertowej Nowa Miodowa w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu SKO dla szkół i nauczycieli, na którą zostały zaproszone m.in. nauczycielki-opiekunki SKO ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Bernarda Świerczyny w Mysłowicach.
Każdego roku PKO Bank Polski organizuje uroczystą galę, aby docenić najaktywniejszych nauczycieli, którzy realizują program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności. Tegoroczne wydarzenie poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny Tomasz Wolny.
W czasie gali zostały wręczone srebrne, złote i platynowe odznaki dla nauczycieli-opiekunów SKO, którzy zdobyli najwyższe noty w konkursie. Podczas ceremonii wręczania nagród Maks Kraczkowski, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, oraz Małgorzata Kocoń, dyrektorka Biura Młodego Klienta, pogratulowali zwycięzcom oraz podziękowali za wyróżniające działania w zakresie edukacji ekonomicznej i upowszechnianie oszczędzania wśród uczniów. Na uroczystej gali nasze miasto reprezentowały nauczycielki Wioleta Stuchlik oraz Katarzyna Zdon z „Dziewiątki”, które odebrały srebrne odznaki.
Po części oficjalnej zaproszeni goście wysłuchali interesującego wykładu prof. UAM dr. hab. Jacka Pyżalskiego, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, na temat nieoczywistych aspektów kompetencji cyfrowych w kontekście młodych pokoleń. Na zakończenie spotkania swoje znane i popularne utwory zaśpiewała Katarzyna Stankiewicz w aranżacjach na fortepian.
Informacja prasowa















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













