Materiały prasowe

Jak co roku w pierwszych dniach czerwca w mysłowickim Parku Słupna odbędzie się Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz powstanie miasteczko mysłowickich organizacji. W tym roku świętujemy 1 i 2 czerwca.

Dzień Dziecka w Parku Słupna rozpocznie się w sobotę 1 czerwca o godz. 15 dwoma wielkimi finałami konkursów “Mysłowice Moich Marzeń” oraz “Zostań Prezydentem Mysłowic”. Kolejną przygotowaną atrakcją będzie Eksplozja Kolorów, w ramach której co godzinę od 16 do 19 będą eksplodować tęczowe proszki. Zabawa jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Na stronie wydarzenia trwa konkurs, w którym można je wygrać. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

Ponadto, zobaczymy pokazy taneczne Stage Art Dance Studio, Studia Tańca IFLY oraz sekcji “Wokół baletu i standardów”. Nie zabraknie również pokazów wokalnych oraz koncertu zespołu Oma Ogniwo. Jak co roku odbędą się warsztaty, animacje i zabawy dla najmłodszych w strefie MOK-u pod hasłem „Dzieci tworzą”, a malowanie twarzy spowoduje, że dziecięce buzie nabiorą kolorów. Dmuchańce, park linowy, strażackie manewry, mały obóz harcerski, przejazdy zabytkowym wozem strażackim oraz wspólne czytanie z Księgarnią Studnia Trzech Cesarzy – te jak i wiele innych atrakcji zaplanowano dla najmłodszych z okazji ich święta.

Na zakończenie pierwszego dnia odbędzie się finał balonowy, przejazd rolkarzy pierwszego mysłowickiego Nightskatingu oraz ognisko. Zarówno dzieci, jak i dorośli o godz. 19 mogą wyruszyć z parkingu Parku Słupna, a następnie przejechać ul. Stadionową, Partyzantów, Mikołowską, Oświęcimską i wrócić ul. Stadionową na metę. Jechać można nie tylko na rolkach, ale też hulajnogach i deskorolkach, a najmniejsze dzieci mogą pokonać trasę w wózkach.

Trasa jest łatwa, bezpieczna, krótka i przyjemna tak aby najmłodsi spokojnie dali radę ją przejechać. Wszystkie dzieci, które chcą brać udział w przejeździe muszą być pod opieką dorosłych! Dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach, które zalecamy wszystkim uczestnikom, naszych przejazdów! Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach. Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa – piszą organizatorzy na Facebooku.

To nie koniec świętowania, ponieważ 2 czerwca już od godz. 8 w Parku Słupna trwać będą zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych. Następnie o godz. 10 w hali MOSiR dobędzie się wyjątkowe wydarzenie z wybitnymi gwiazdami sportu, o którym przeczytacie tutaj.

Z kolei dla miłośników jazdy na rowerze MOSiR Mysłowice wraz z Rowerowymi Mysłowicami przygotowali III Mysłowicki Rajd Rowerowy o dystansie 18 km, który rozpocznie się o godz. 11 w Parku Słupna. Zapisy na miejscu o godz. 10. Meta również znajdować się będzie w Parku Słupna, gdzie na zakończenie zaplanowane jest ognisko.

Tekst: Aleksandra Klimek