W Mysłowickim Ośrodku Kultury rusza Klub 100 Pociech. W ramach klubu zaplanowane są cykliczne wydarzenia dla dzieci oraz ich rodziców – warsztaty, przedstawienia teatralne, zajęcia związane z wychowaniem i edukowaniem dzieci. Otwarcie Klubu 100 pociech już 18 marca – na początek warsztaty z sensoplastyki, wspólne tworzenie przytulanek oraz wymiana garderoby dziecięcej.

Klub dla dzieci i rodziców „100 pociech” jest zaproszeniem do aktywnego i regularnego uczestnictwa w kulturze skierowanym do najmłodszych. Kultura i sztuka powinny być naturalnymi towarzyszkami naszego życia od samego początku. Wytworzenie tego dobrego nawyku najlepiej rozpocząć wraz ze stawianiem pierwszym kroków, stąd też pomysł na Klub skierowany głównie do osób w wieku od 2 do 7 lat. Najważniejsze cechy projektu to: interdyscyplinarność, interakcja i kreatywność.

– Będziemy spotykać się w sobotnie przedpołudnia i wędrować w przestrzeniach muzyki, teatru, literatury, filmu i plastyki. Nasze wędrowanie ma być aktywne, twórcze i skłaniać do kolejnych wizyt. Naszym zadaniem jest stworzyć możliwość do obcowania ze sztuką w przyjaznej atmosferze, a celem rozbudzić ciekawość dziecka na tyle, by nigdy nie zgasła. Spośród wielu propozycji warsztatowych i teatralnych dokonujemy subiektywnego wyboru tych nielicznych, które zostały przez nas samych sprawdzone i z pełną odpowiedzialnością możemy je polecić wszystkich zainteresowanym. Korzystamy w większości z oferty tworzonej w regionie, bo jest bogata i różnorodna oraz w perspektywie łatwiej dostępna. – mówi Katarzyna Grobelna z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Udział w kulturalnej wędrówce maluchów nie może odbyć się bez rodziców. Przebywanie z dzieckiem podczas kreatywnych działań wzmacnia więzi, tworzy radosne wspomnienia na przyszłość, pozwala obserwować dziecko w nietypowych sytuacjach. Polecamy wspólne działanie, zabawę poprzez sztukę, oderwanie od codzienności, bliższe poznanie świata dziecka. Na spotkania Klubu 100 Pociech będziemy siedzieć, skakać, leżeć, brudzić, śmiać się, wymyślać, improwizować.

W ramach Klubu odbędzie się także cykl spotkań z zakresu psychologii dziecka i coachingu rodzicielskiego, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i edukacyjnych. Dodatkowo raz na kwartał klubowicze będą mogli sprzedać, lub wymienić garderobę i akcesoria dziecięce w ramach „Szafy Dziecka”.

– Będziemy też starali się informować o nowościach ze świata wydawniczego, wskazywać ciekawe miejsca w sieci, z których rodzice mogą czerpać informacje o wydarzeniach kulturalnych, przestrzeniach przyjaznych dzieciom, trendach, jak również zasięgnąć fachowej porady. – dodaje Katarzyna Grobelna z Mysłowickiego Ośrodka Kultury

Każdy klubowicz otrzyma Pocieszną Kartę do zdobywania pieczątek podczas kolejnych zdarzeń w cyklu. Spośród klubowiczów z największą ilością pieczątek będziemy losować nagrody (książki, zabawki edukacyjne, gratisowe karnety zajęć w MOKu).

fot.mat.MOK

W Klubie będzie radośnie, przyjacielsko, twórczo, rodzinnie. Stwórzmy razem miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom, miejsce przytulne i mądre, do którego będziemy wracać co miesiąc, a może nawet częściej. Miarą tej częstotliwości będzie zadowolenie najmłodszych i tych nieco starszych.

W programie na start:

  • 10.00-11.30 „Brudni na całego” czyli warsztaty z sensoplastyki; dla dzieci od 1 do 4 lat pod okiem opiekunów. Wstęp 20 zł/dziecko + rodzic.
  • 11.00-12.00 i 12.30-13.30 „Eko-zabawka” – warsztaty tworzenia kolorowych poduszek-przytulanek dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunami. Wstęp 20 zł/dziecko + rodzic.
  • 10.00-14.00 „Szafa dziecka” – sprzedaż lub wymiana garderoby i akcesoriów dziecięcych. Udostępnienie stoiska – 10 zł. Szczegóły w regulaminie (do pobrania). Zapisy pod nr tel. 32 222 66 70, w. 43.

Podczas spotkania zapraszamy do degustacji naturalnych produktów z lokalnyrolnik.pl. Bistro „Szarotka” przygotuje specjalne ciepłe menu: racuchy z jabłkami, rosół z lanym ciastem, spaghetti, kakao.