Trwają zapisy do tegorocznej edycji gry plenerowej „Gramy w powstania”, do której zaprasza Mysłowickie Towarzystwo Historyczne im. Jacoba Lustiga.
Gra ponownie zostanie wypożyczona z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
– Składa się z 15 plansz, na których znajdują się pytania i zadania dotyczące powstań śląskich, plebiscytu oraz zwyczajów i życia na Górnym Śląsku w tym okresie – mówi Bogusław Polak z MTHLJ.
Grę można przeprowadzać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w plenerze.
– Każdy uczestnik gry otrzymuje kartę, na której udziela odpowiedzi do zadań umieszczonych na poszczególnych planszach. Zwycięzcy gry z poszczególnych szkół wezmą udział w finale miejskim – dodaje Bogusław Polak.
Można się już zgłaszać do udziału w grze. Wystarczy przesłać chęć udziału na adres e-mail boguslawpolak@wp.pl. Plansze do gry będą dostępne od 15 maja. Organizatorami gry są: Mysłowickie Towarzystwo Historyczne im. Jacoba Lustiga, Urząd Miasta Mysłowice oraz Związek Górnośląski Koło Brzezinka.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













