„Przybieżeli do Betlejem” to tytuł najbliższego „Muzealnego czwartku”, który poświęcony będzie Bożemu Narodzeniu.
– 2 grudnia o godz. 17 odbędzie się 160. „Muzealny czwartek”. Odbiegniemy nieco od dotychczasowej tematyki w kierunku bardziej świątecznym. Zaprezentujemy Państwu kolekcję szopek pana Grzegorza Sztymali. Właściciel kolekcji wygłosi również prelekcję na temat zgromadzonych eksponatów, pochodzących z różnych zakątków świata – zaprasza Adam Plackowski, dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wystawę szopek będzie można oglądać w muzeum do końca stycznia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











