Kto powiedział, że sportowcy nie mogą być świetnymi matematykami? Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach brali udział w finale Międzyszkolnych Mistrzostw Szybkiego Mnożenia.
Czas: 5 minut. Zadanie: wykonać jak najwięcej przykładów. Wynik: rekordziści przekroczyli 200. Wnioski: tabliczka mnożenia może być świetną zabawą.
Teraz uczniowie czekają na podsumowanie klasyfikacji i już zapowiadają, że za rok na pewno spróbują znowu. Nad wszystkim czuwały matematyczki Dominika Gołda i Katarzyna Łukaszczyk.
Informacja prasowa, foto: SPS im. Olimpijczyków Śląskich















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

















