Wymiana doświadczeń i promowanie konstruktywnego dialogu między młodymi ludźmi a władzami publicznymi na szczeblu lokalnym i regionalnym. To założenia projektu partnerskiego SAYouth gminy Ale w Szwecji oraz miasta Mysłowice.
W projekcie, prócz Polski i Szwecji, biorą udział także Włochy, Grecja, Bułgaria, Finlandia i Niemcy. W ramach SAYouth przedstawiciele Urzędu Miasta Mysłowice i Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice będą uczestniczyć w spotkaniach na terenie wymienionych krajów UE i będą gospodarzami lokalnego wydarzenia w czerwcu 2022 r.
– Mamy nadzieję, że spotkania te będą świetną okazją do wymiany doświadczeń w zakresie współpracy z młodymi ludźmi i ich wpływu na podejmowane w lokalnych samorządach decyzje – mówi Aleksandra Kamińska, kierowniczka Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice.
Między 26 a 30 kwietnia Zofia Grodzka, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice, razem z Martyną Urban, przedstawicielką Kancelarii Prezydenta Miasta, wzięły udział w spotkaniu inaugurującym międzynarodowy projekt SAYouth, które odbyło się we Włoszech.
Podczas wizyty w dwóch przepięknych włoskich miejscowościach Sala Baganza i Scandiano młodzież miała okazję rozmawiać o oczekiwaniach wobec władzy, wpływie pandemii COVID-19 czy konfliktu zbrojnego toczącego się aktualnie w Europie na młodych ludzi oraz o wielu innych kwestiach, które związane są z aktywizacją młodzieży w życiu społecznymi i jej udziałem w lokalnej polityce.
Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i wszelkie koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem oraz realizacją programu pokrywane są w ramach budżetu SAYouth. Więcej o projekcie na stronie www.sayouthproject.eu.
Źródło: Urząd Miasta Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

















