Studenci Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podjęli się artystycznej definicji sportu. Ich prace będzie można podziwiać podczas wystawy „Sport w grafice. Grafika w sporcie”. Jej wernisaż odbędzie się 27 marca w hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Mysłowicach.
Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Litografów „Kurant” działające na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zmierzyli się ze sportem, poprzez sztukę.
– Inicjatywa projektu powstała z myślą o pracowni warsztatowej i wysiłku fizycznego, który potrzebny jest do pełnej obsługi maszyn graficznych. Sport jest świadomą aktywnością człowieka i wykonywany jest indywidualnie lub grupowo, czyli podobnie jak w sztuce – wyjaśnia Koło Artystyczno-Naukowe Litografów „Kurant”.
Wernisaż wystawy odbędzie się 27 marca br. o godzinie o godzinie 17:00 w hali widowiskowo – sportowej MOSiR w Mysłowicach przy ul. ks. Bończyka 32z. Wystawa będzie dostępna do 12 kwietnia br. Wstęp wolny.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













