W nocy z czwartku na piątek, 12/13 marca, policjanci w Rudzie Śląskiej ścigali kierowcę fiata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

„W nocy z czwartku na piątek rudzcy policjanci prowadzili pościg za kierującym Fiatem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 45-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i znajdował się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.” – podaje KM PSP Ruda Śląska.

Do zdarzenia doszło około godziny 1:30. Policjanci z Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna zignorował polecenia i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg i po krótkim czasie zatrzymali 45-letniego mieszkańca Mysłowic. W trakcie czynności ustalono, że prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień, był pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie narkotyki.

Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.