Pod koniec września zakończyły się prace związane z termomodernizacją miejskiego szpitala nr 2. Prace remontowe objęły wszystkie budynki szpitala – te, w których leczeni są pacjenci oraz budynek administracji.

[KGVID width=”640″ height=”360″]http://w.itvm.pl/2016/10/szpital.mp4[/KGVID]

– Kapitalny remont Interny pewnie trochę przyćmił resztę szpitala, która też była objęta remontem, co prawda nie generalnym, ale termomodernizacyjnym. Wymieniliśmy centralne ogrzewanie, wymieniliśmy okna, dociepliliśmy ściany – to wszystko da efekt ekologiczny ale i finansowy związany z oszczędnością energii – mówi Mariusz Wołosz, dyrektor szpitala nr 2 w Mysłowicach.

Wykonanie termomodernizacji szpitalnych budynków kosztowało 4 mln złotych. A zaledwie kilkanaście tygodni temu zakończył się sfinansowany przez urząd miasta generalny remont oddziału wewnętrznego. Jak podkreśla jego ordynator, na taki remont czekał ponad 30 lat.

– Pacjenci mają sanitariaty, w każdej Sali jest łazienka, w każdej Sali jest WC, na oddziale są miejsca z dodatkowymi prysznicami. My jako lekarze mamy osobną dyżurkę z własną łazienką, co jest niezmiernie ważne, gdy np. mamy 24-godzinne dyżury – mówi ordynator interny lekarz Michał Bula.

Podczas spotkania prezydent Mysłowic podziękował wszystkim pracownikom szpitala, gdyż pomimo intensywnych prac remontowych, szpital sprawnie funkcjonował.

– Wydane pieniądze nie poszły na marne. Wykonane prace są wysoko oceniane. A komu ma to służyć? Oczywiście pacjentom, a nimi w zdecydowanej większości są mieszkańcy Mysłowic – mówi prezydent Edward Lasok.

Przy okazji konferencji podsumowującej, każdy z zainteresowanych mógł na własne oczy zobaczyć, jak bardzo zmieniły się budynki szpitalne. Największe wrażenie robi oddział wewnętrzny, a jak podkreślił profesor Józef Kurek, to właśnie na takich oddziałach w Polsce będzie przybywać pacjentów.

– Szacuje się, że ilość pacjentów w tych oddziałach może wzrosnąć w najbliższych latach od 30 do 70%. Spowodowane jest to tym, że starzejemy się jako społeczeństwo, na rynek emerytalny wchodzi także duża grupa ludzi z wyżu demograficznego lat 1948-1964 – zaznacza profesor Józef Kurek, dyrektor SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

Choć prace dopiero się zakończyły, dyrekcja szpitala nie ukrywa że już myśli o kolejnych inwestycjach mających polepszyć komfort pobytu pacjentów w tej miejskiej placówce zdrowia.

Zdjęcia interny po remoncie:

Zobacz jak zmienił się oddział wewnętrzny: Interna w Szpitalu nr 2 już po generalnym remoncie