Dzięki dofinansowaniu, jakie Ochotnicza Straż Pożarna z Dziećkowic otrzymała z magistratu, strażacy wzbogacili się o dwie nowe pilarki spalinowe. Urządzenia będą wykorzystywane podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.
– W ciągu ostatnich dwóch lat nasza OSP brała udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, polegających na usuwaniu połamanych drzew i skutków nawałnic. Sprzęt, który posiadaliśmy miał już swoje lata, był mocno wyeksploatowany. Jego naprawa przewyższała wartość nowej pilarki – mówi Dariusz Kotas, prezes OSP Dziećkowice
Na zakup nowych pilarek magistrat przekazał 5,5 tys. złotych. Nowy sprzęt będzie wykorzystany do działań ratowniczo-gaśniczych związanych z klęskami żywiołowymi i drobnymi pracami technicznymi w mieście i dzielnicy.
– Ostatni zakup zwiększy mobilność naszej OSP. Pilarki zostaną rozdysponowane na nasze samochody Ford Ranger oraz Renault Midliner. W razie potrzeby nie będzie problemu z zadysponowaniem tego sprzętu na samochód gaśniczy Renault Kierax – mówi Kotas















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












