Trudno mieszkać na Śląsku i nie obchodzić najważniejszego tu święta – Dnia Górnika. Cała historia naszego regionu i miasta związana jest przecież z górnictwem, a prawie w każdej rodzinie znajdziemy osoby, które pracowały, pracują lub są związane z tą gałęzią przemysłu. Toteż 4 grudnia dzieci z klas drugich Zespołu Szkół Nr 1 w Mysłowicach uświetniły swoim występem obchody Dnia Górnika w Brzezince.
Po uroczystej mszy świętej, która została odprawiona w intencji górników i ich rodzin w kościele Nawiedzenia NMP, dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym. Na występ złożyły się wierszyki i popularne piosenki górnicze. Dzieci przebrane w regionalne stroje – dziewczynki miały wianki, a chłopcy górnicze czapki – śpiewały, recytowały i bawiły oglądających. Uczniowie, przygotowani przez Beatę Odrzywołek i Agatę Żymłę, pomimo tremy, przekazali górnikom w dniu ich święta, oprócz dziecięcej radości, gorące i serdeczne życzenia. Występ bardzo się podobał i poruszył serca oglądających.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












