W szeregi Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach włączono nową funkcjonariuszkę. We wtorek, 3 października, uroczyste ślubowanie złożyła Marta Żak.
– Ślubowanie przyjął Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach mł. bryg. Mirosław Wiktor. Funkcjonariuszka Marta Żak w obliczu pocztu sztandarowego i współpracowników ślubowała między innymi przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej, a także być ofiarną i mężną w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – informuje mł. bry. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickiej komendy PSP
Marta Żak została jedną z trzech funkcjonariuszek pracujących w mysłowickiej komendzie. W tej samej komendzie pracuje ok. 70 funkcjonariuszy- strażaków.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












