Akcja „Smog” to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. We wtorek, 6 marca policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie. Działania mają wymiar ogólnopolski i potrwają do późnych godzin wieczornych.
6 marca, na terenie całego kraju, w tym również w Mysłowicach, od godziny 6.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.
– Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z KMP w Mysłowicach
Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












