W poniedziałek wieczorem (18.06) w bloku przy ulicy Okrzei w Mysłowicach doszło do wybuchu pożaru instalacji elektrycznej. Silne zadymienie pojawiło się na klatce schodowej. Trwa ewakuacja wszystkich mieszkańców 11-piętrowego wieżowca.
– Silne zadymienie pojawiło się na klatce schodowej. Strażacy poszukują źródła ognia. Na miejscu pracują 3 zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickiej straży pożarnej
Na miejscu pracują zastępy PSP, OSP i zakładowej straży, pogotowie ratunkowe oraz policja.
[facebook url=”https://www.facebook.com/portalitvm/videos/1630413920390797/” /]
Aktualizacja, godzina 21:55
Służby ewakuowały 40 osób. Dwoje mieszkańców uskarżało się na złe samopoczucie – zostali przebadani przez zastęp ratownictwa medycznego, na szczęście nie wymagali hospitalizacji.
– Źródło pożaru zostało zlokalizowane. Ogień pojawił się w szachtach instalacji elektrycznej – czyli w specjalnych kanałach wewnątrz budynku – i zajął całą ich długość, do 11 piętra – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski
Zdjęcia z miejsca zdarzenia wysłał nam nasz czytelnik, Marcin.
Fotorelacja itvm.pl:















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)






















