Mysłowiccy policjanci w ramach działań profilaktycznych, tuż przed wakacjami odwiedzali szkoły i przedszkola z terenu Mysłowic. Ich celem było między innymi przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Wszystko to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.
W ostatnim czasie policjanci z mysłowickiej komendy odwiedzali uczniów szkół i przedszkoli. Podczas spotkań zaplanowanych tuż przed początkiem wakacji policjanci przypominali dzieciom i młodzieży m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i właściwego zachowania w kontaktach z nieznajomymi. Mundurowi przeprowadzali także ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Tematem głównym tych spotkań był jednak bezpieczny wypoczynek nad wodą. Podczas prelekcji uczniowie zapoznawali się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Policjanci przypominali o tym jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, o korzystaniu z kapoków podczas pływania na sprzętach wodnych oraz o numerach alarmowych i jak prawidłowo zgłaszać zagrożenie na numer alarmowy. Jedną z atrakcji podczas prowadzonych działań był lubiany przez najmłodszych „Sznupek”, który za aktywne uczestnictwo nagradzał zebranych naklejkami, ulotkami, kolorowankami oraz elementarzami bezpieczeństwa.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)




























