Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 58-letni mieszkaniec Mysłowic w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia.
Policjanci mysłowickiej drogówki w środę około 6.00 na ul. Ziętka zatrzymali kierującego Hyundaiem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez mundurowych badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 0,5 promila. – informuje sierż. Damian Sokołowski, rzecznik prasowy mysłowickiej komendy policji.
Stróże prawa zatrzymali 58-letniemu mieszkańcowi Mysłowic prawo jazdy, a pojazd został odholowany na koszt właściciela. Za jazdę po pijanemu nieodpowiedzialny mysłowiczanin stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












