Nierzadko nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak drastyczne i trudne historie rozgrywały się pośród ulic, które tak dobrze znamy. O obozach i więzieniach, jakie znajdowały się w naszym mieście, będziemy się mogli dowiedzieć jednak już wkrótce. Okazją ku temu będzie nie inne spotkanie, jak 132. Muzealny Czwartek. Wtedy też światło dzienne ujrzy nowa ekspozycja stała…
10 stycznia o godzinie 17:00 mysłowiccy muzealnicy zapraszają do swojej siedziby przy ul. Stadionowej 7a. Spotkanie poświęcone będzie obozom i więzieniom na terenie Mysłowic oraz okolic w okresie okupacji hitlerowskiej i po zakończeniu wojny.
Ważną częścią wydarzenia będzie także otwarcie nowej część ekspozycji stałej, któremu towarzyszyć będzie prelekcja przygotowana przez muzealników.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












