Już 7 marca w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. H. Sienkiewicza odbędzie się dzień otwarty oraz dzień szóstoklasisty. Rusza również rekrutacja na rok szkolny 2019/2020.
Czwartek w SP13 zapowiada się wyjątkowo, ponieważ z okazji dnia otwartego zaplanowano mnóstwo atrakcji. O godz. 10 placówkę odwiedzą przedszkolaki, żeby zobaczyć miejsce, w którym już jesienią rozpoczną naukę. O godz. 17 odbędzie się przedstawienie „O kózce, co uczyć się nie chciała”, występy uczniów uzdolnionych muzycznie, pokazy akrobatyczno-gimnastyczne oraz popisy taneczne zespołu Majery.
Przygotowano też dużo zajęć dla dzieci, m.in. chemiczne czary mary, warsztaty muzyczne i plastyczne czy pieczenie rogalików i robienie soku, a także wiele innych, o których przeczytacie na plakacie poniżej. Cały czas będzie również dostępny dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, a na zakończenie imprezy najmłodsi otrzymają upominki i watę cukrową.
W trakcie, gdy dzieci będą świetnie się bawić i poznawać szkołę, rodzice i opiekunowie będą mogli skorzystać z kawiarenki serwującej domowe wypieki. Szkoła zaprasza również do punktów konsultacyjno-informacyjnych, gdzie można zapisać dziecko do klas dwujęzycznych, porozmawiać z pedagogiem, psychologiem lub logopedą, a także spotkać się z wychowawczyniami świetlicy oraz zobaczyć klasopracownie.
Tego samego dnia w SP13 odbędzie się również dzień szóstoklasisty. O godz. 17 w sali A30 uczniowie klas szóstych wraz z rodzicami będą mogli poznać zasady kształcenia w klasie dwujęzycznej oraz naboru i rekrutacji do klasy siódmej dwujęzycznej (będą prowadzone wstępne zapisy).
Szkoła rozpoczyna także rekrutację dla 6- i 7-latków do klasy pierwszej. Warto przypomnieć, że placówka ma bardzo bogatą ofertę. Znajdują się w niej klasy zarówno ogólne, jak i integracyjne oraz dwujęzyczne. Uczniowie wyjeżdżają na wycieczki krajowe i zagraniczne, obozy naukowe czy językowe. Po lekcjach też się nie nudzą, ponieważ każdy może wybrać zajęcia odpowiednie dla swoich zainteresowań.
Mysłowicka placówka posiada świetną kadrę pedagogiczną. Nauczyciele mają wysokie kwalifikacje, pracują tam również oligofrenopedagodzy, surdopedagodzy, logopedzi, specjaliści do pracy z dzieckiem autystycznym i zespołem Aspergera, pedagodzy, psycholodzy i inni. Warto przyjść i porozmawiać z pracownikami placówki, a także zobaczyć, jak wygląda budynek.
Tekst: Aleksandra Klimek