fot.KMP Mysłowice

W środę, 28 marca w hali sportowej przy ul. Bończyka uczniowie klas siódmych zmagali się jak co roku o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach. Impreza ta ma promować wśród dzieci i młodzieży sportowy tryb życia, a także właściwe postawy wśród dopingujących swoje drużyny.

Do zawodów przystąpiły zespoły składające się z uczniów klas siódmych mysłowickich szkół podstawowych. Młodzież rywalizowała w konkurencjach sportowych oraz wykazywała się wiedzą w części teoretycznej.

Jury składające się z zaproszonych gości bardzo wysoko oceniło poziom rywalizacji również wśród kibiców. Przygotowane stroje, hasła oraz skandowane okrzyki i przyśpiewki są czytelnym sygnałem tego, że mysłowicka młodzież potrafi kibicować i cieszyć się ze sportowej rywalizacji. Po bardzo wyrównanej walce zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej 4, zajmując miejsce tuż przed przed koleżankami i kolegami z SP 15 i SP 13.

Najlepsze drużyny zostały obdarowane ufundowanymi przez urząd miasta nagrodami rzeczowymi, a zwycięzcy tegorocznej edycji odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach nadkom. Dariusza Koniaka okazały puchar. Na zakończenie imprezy wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzeć pokaz z psem służbowym, przeprowadzili go st.asp. Mariusz Będkowski oraz mł.asp. Łukasz Maciaszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.