fot.arch.

Nie masz jeszcze planów na najbliższy weekend? Zachęcamy do spędzenia go z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury.

SOBOTA 9.02
10.00 MOK Grunwaldzka
Klub 100 pociech

„Maluchy są dźwięczne” to zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-4 lat prowadzone metodą Edwina E. Gordona, polegające na zabawie i improwizacji. Ich celem jest otwarcie na muzykę i muzykowanie poprzez osłuchiwanie z muzyką, włączenie dzieci do jej tworzenia, zarówno wokalnie, jak i ruchowo. Odbywa się to za pomocą śpiewanek i rytmiczanek, pomiędzy którymi zapada cisza, równie ważna w procesie umuzykalniania, jak same dźwięki. Pozwala ona na przyswojenie czy też „przetrawienie” muzyki i odpowiedź na nią.

http://www.m-ok.pl/klub-100-po ciech-podazaj-za-dzieckiem/

18:00 MOK Brzezinka
„Wyspa” – spektakl Teatru Narybek From Poland

Nagradzany na wielu ogólnopolskich festiwalach spektakl „Wyspa” będzie można wreszcie zobaczyć w Mysłowicach! Wyspa to utopijna wizja szczęśliwości. Krzywe zwierciadło. Sprzeciw wobec rzeczywistości, to zero kompromisów – maksimum kompromitacji. Wyspa to aktualna wypowiedź pokoleniowa, w której wykreowano świat idealnej alternatywy, beztroski, czystości, duchowości, patriotyzmu, rozrodczości, szczęśliwości, tolerancji, weganizmu, zieloności. Spektakl zrealizowano w 2018 roku i w tym samym roku otrzymał liczne nagrody, m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym ZGRAJA w Wadowicach (II miejsce) i na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (III miejsce).

Przeczytaj: Zobacz “Wyspę” w Mysłowicach!

NIEDZIELA 10.02
16:00 MOK Grunwaldzka 7
Kino Rodzinne: Tom i Jerry

Podczas kolejnego Kina Rodzinnego wyświetlonych zostanie kilka krótkich filmów, stworzonych przez studio Hanna-Barbera, w których zobaczymy Toma, szaroniebieskiego, zarozumiałego kota, który wszelkimi sposobami chce złapać Jerry’ego – mysz, która całe swoje życie życie spędza na ucieczce przed Tomem. Prawie zawsze udaje mu się uciec do dziury, za każdym razem robiąc Tomowi na złość.

A już po weekendzie….

ŚRODA 13.02
18:00 Pani Foremka, Grunwaldzka 7
“Kobiety ze Śląska” – spotkanie autorskie z Katarzyną Siwczyk

Podczas wydarzenia spotkamy się z Katarzyną Siwczyk – autorką bloga Kobieta ze Śląska, dziennikarką i redaktorką, przez kilka lat związaną m.in. z Dziennikiem Zachodnim. Pretekstem do spotkania będzie napisana przez nią książka „Kobiety ze Śląska” – pierwsza książka o znanych Ślązaczkach, w której przeczytamy dziesięć niezwykłych rozmów ze śląskimi kobietami sukcesu, m.in. z Jolantą Fraszyńską, Anną Dziewit-Meller, czy Anną Wyszkoni. Publikacja obala stereotyp kobiety ze Śląska – gospodyni i kury domowej, wręcz przeciwnie, utwierdza w przekonaniu, że Ślązaczki to kobiety sukcesu, które w każdej dziedzinie doskonale sobie radzą. Od biznesu, po muzykę i świat mody.

przeczytaj: Z Katarzyną Siwczyk o “Kobietach ze Śląska”