„Śląsk, takie miejsce na ziemi” – pod takim hasłem 20 lutego w Filii nr 11 przy ul. Mikołowskiej odbyło się spotkanie na temat kształtowania i pielęgnowania kultury na Śląsku, śląskich tradycji i zwyczajów. Gościem spotkania był Tomasz Wrona – z zawodu nauczyciel historii, z zamiłowania etnograf, autor wielu artykułów i prac etnograficznych; napisał m.in. „Karty z dziejów Kosztów” i „Tradycje stroju ludowego na terenie dzisiejszych Mysłowic”. Autorowi towarzyszył szkolny zespół regionalny „Karolinki”, działający już od 20 lat. Historyk z wielką pasją opowiadał o śląskich tradycjach i zwyczajach panujących na terenie Mysłowic, szczegółowo omówił tradycje tańców ludowych, które kiedyś były wykonywane przez naszych przodków. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Mysłowic wraz z nauczycielami poznała strój śląski oraz nazwy poszczególnych części stroju, związane z legendami, pieśniami i zwyczajami z okolicy Mysłowic. Spotkanie uświetnił występ grupy regionalnej „Karolinki”, prowadzonej przez Tomasza Wronę.
Dzień wcześniej – 19 lutego – odbyło się tu również spotkanie czytelnicze, na które zaproszono tym razem dzieci z Przedszkola nr 17 w Mysłowicach. Pani Zima zaprosiła wszystkich do krainy bałwanków – Bałwankolandii, gdzie powitała przedszkolaków i opiekunów zimową rymowanką i zachęciła do zimowych pląsów w rytm muzyki.
W dalszej części spotkania Pani Zima przeczytała dzieciom opowiadanie „Bałwankolandia” i przeprowadziła rozmowę na temat zimy, sportów zimowych i ciekawych zabaw na śniegu. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, lepiąc ze „śniegowej waty” dużego bałwana. Punktem kulminacyjnym zajęć było poszukiwanie ukrytego w zaczarowanej walizce słodkiego skarbu.