fot. YouTube

Miesiąc temu za ich sprawą odbyliśmy sentymentalną podróż ze sztygarem wyburzanej kopalni Mysłowice. Właśnie opublikowali kolejny klip, tym razem do utworu „Ustroń”.

Możemy ich pamiętać z płyty „Nawyki/Kolizje”. W tym roku, po prawie półtorarocznym okresie pracy, ukazały się nowe nagrania mysłowickiego zespołu Milcz Serce.

– „Bytom-Zdrój” to płyta o Śląsku, ze Śląskiem w tle. Gitarowy, „ciemny” koncept – album kojarzący się z wczesnymi utworami naszej grupy. Od Katowic przez Bytom po Ustroń – w charakterystycznym dla Milcz Serce poetyckim wyrazie – odwiedzamy zapomniane dzielnice, ale też wędrujemy po górskich szlakach. Piosenki są pozornie „rozwlekłe”, w wolnych tempach. Wymagają od słuchacza – co trudne w dzisiejszych czasach – skupienia i zwykłego wsłuchania się – mówi Bart Björn, wokalista Milcz Serce.

Frank Zappa powiedział kiedyś, że pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury, więc oddajmy głos samym wykonawcom. Zapraszamy do melancholijnego Ustronia.

Piosenka pochodzi z albumu pod tytułem „Bytom-Zdrój”. Każda z ośmiu onirycznych historii osadzona jest w jednym ze śląskich miast – od Ustronia przez Bytom po Katowice.

tekst: Bogumił Stoksik