fot. itvm.pl

W Dzień Kobiet na deskach Mysłowickiego Ośrodka Kultury wystąpiła grupa tenorowa LeonVoci, znana szerszej publiczności z brawurowego występu w programie „Mam talent”.

Repertuar powstał na kanwie najpiękniejszych arii i piosenek zarówno opery, jak i popkultury. Tenorzy śpiewają największe światowe przeboje w doskonałym opracowaniu na cztery głosy męskie. Każdy ich koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność uwielbia ich miły i estetyczny wizerunek.

– W Dzień Kobiet cztery piękne głosy tenorów LeonVoci zapewniły przybyłym moc uniesień i wrażeń muzycznych. W sali widowiskowej wybrzmiały największe przeboje arii operowych i musicalowych oraz najpiękniejsze utwory z repertuaru światowej klasy kompozytorów. I tak, jak niegdyś zachwycili swoim śpiewem jurorów „Mam talent”, tak w Mysłowicach spotkali się z gromkimi, długimi owacjami. Przed każdym z utworów artyści przygotowali krótkie wprowadzenie. Była zarówno radość, jak i łzy wzruszenia – mówi Joanna Frysztacka z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Wywodzący się ze Lwowa LenVoci zdążył już zawojować polskie sceny, m.in. za sprawą występu we wspomnianym już popularnym programie „Mam talent”, w którym dotarł do półfinału. Każdy z wokalistów LeonVoci ma wykształcenie muzyczne. Inspiracją zespołu są słynni trzej tenorzy, a także kwartet tenorów Il Divo. Obecnie są uznawani za jedną z najlepszych grup tenorowych na świecie.

Tekst: Bogumił Stoksik