Jeszcze w ubiegłym roku radny mysłowickiej rady miasta, teraz spełnia się przede wszystkim jako muzyk. Na początku marca mogliśmy oglądać Karola Bergera w programie Polsatu „Śpiewajmy razem. All Together Now”, gdzie wykonał utwór „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego.

Ze Zbigniewem Wodeckim łączy Karola Bergera nie tylko wygląd. Mysłowiczanin śpiewa też w zespole trybutowym Zacznij od Bacha, który wykonuje utwory Wodeckiego.

– W nowej roli, można powiedzieć, że czuję się bardzo dobrze, chociaż z tym Zbyszkiem Wodeckim to jest tak, że wszyscy identyfikują przez fryzurę. No cóż, zespół jest zespołem tribute band, w Polsce to jest mało popularne, czyli zespół identyfikujący się z wykonawcą, którego utwory wykonuje. I tutaj należy też na początku sprostować to wszystko, co gdzieś w Polsacie poszło, że Karol z Mysłowic, nie z Krakowa, i to własnym głosem można poprawić – śmieje się Karol Berger.

W programie „Śpiewajmy razem. All Together Now” mysłowiczanin stanął przed 100-osobowym jury, składającym się z gwiazd polskiej muzyki. Jego zadaniem było porwać jurorów do wspólnego śpiewania. Z miejsca udało mu się poderwać aż 87 muzyków, to jednak nie wystarczyło, by dostać się do finału.

– Jest to dla mnie zaskoczenie, że aż tyle punktów udało się zdobyć, jak na tak spokojną piosenkę, piosenkę z repertuaru bardzo nostalgicznego. Dzisiaj raczej prym wiodą właśnie utwory bardziej skoczne. Nie czuję żalu, że przegrałem, nie czuję żalu, że nie dostałem się do finału z racji tego, że to już była ogromna szansa – wystąpić przed tak ogromną publiką – mówi muzyk.

Obecnie Karol Berger koncertuje z zespołem Zacznij od Bacha. 13 kwietnia będzie można ich usłyszeć w krakowskim teatrze Variété. Ale, jak podkreśla wokalista, plany na przyszłość są, choć póki co zdradzać ich nie może.

– Mogę powiedzieć jedno: jeżeli wszystko się uda, to będzie się działo i to niekoniecznie z repertuarem Zbigniewa Wodeckiego, tylko już własnym – uśmiecha się Karol Berger.

W przypadku Karola miłość do muzyki wygrała z polityką. Czekamy zatem na występ artysty i grupy Zacznij od Bacha w naszym mieście.

Tekst: Aleksandra Olszewska