fot.mat.org.

W niedzielę w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się koncert z okazji stulecia praw kobiet w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyć będzie m.in. wystawa fotografii „Śląskie Ślicznotki”, na której znajdziemy zdjęcia przygotowane m.in. przez mysłowiczan.

„Oni/ One Kobietom” to nie tylko wydarzenie muzyczne, podczas którego publiczność usłyszy Julię Marcell, Organka, Anitę Lipnicką i Krzysztofa Zalewskiego, a także wywodzącą się z Mysłowic formację Holly Blue. Celem tego eventu jest popularyzacja tematyki praw Kobiet w Roku Praw Kobiet. Zarówno w przededniu jak i w dniu koncertu, wydarzeniu „Oni/ One Kobietom” będą towarzyszyć warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania i wystawy.

Na wydarzenie złoży się także wystawa fotografii, na których zobaczymy śląskie kobiety. Autorami dużej części zdjęć są mysłowiczanie: Dagmara Gliwińska-Breś, Joanna Chwastek, Milena Smolikowska, Mariola Kapuściok, Grzegorz Kaczmarek oraz Jarosław Telenga.

Koncert z okazji dnia kobiet odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, początek zaplanowano na godzinę 17:00. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia i możliwości zakupu biletów można znaleźć m.in. na facebookowym wydarzeniu: „Oni/ One Kobietom”.