Przy okazji obchodów narodowego święta 3 Maja, na mysłowickim Rynku otwarto wystawę “Portrety Niepodległości”. To element miejskich obchodów tegorocznego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wystawa zatytułowana “Portrety Niepodległości” zawisła na rynkowym „rura parku” i będzie zdobić centralny plac miasta jeszcze do 11 listopada. Instalacja przedstawia wizerunki sześciu postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Portrety przedstawiają takie postaci jak Roman Dmowski, Wojciech Korfanty, Ignacy Paderewski, Ignacy Daszyński, Józef Piłsudski i Wincenty Witos.

Zwięzłe opisy zamieszczone na planszach tuż obok portretów przybliżają sylwetki tych ważnych w historii kraju postaci. Znajdziemy tam krótką notkę o latach ich życia, funkcjach oraz roli, jaką pełnili w ówczesnej Polsce.

Spacer po głównym placu miasta i odrobina uwagi poświęconej na przypomnienie sobie tak istotnych dla naszego kraju postaci, to dobry pomysł na oddanie im hołdu, szczególnie w czas jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.